O mnie

Mam na imię Asia i jestem dietetykiem klinicznym. Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na kierunku dietetyka na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Tam zdobywałam cenne doświadczenie biorąc udział w zajęciach i praktykach na wielu oddziałach szpitalnych.

Zdrową dietą zaczęłam się interesować w związku ze swoimi problemami z masą ciała. Udałam się do dietetyka, który pomógł mi zwalczyć moją nadwagę i zrozumieć jak powinna wyglądać zdrowa dieta. Udało mi się schudnąć łącznie ok. 25 kg. W związku z tym doskonale rozumiem, z jakimi kłopotami borykają się osoby z nadwagą czy otyłością. Postanowiłam, że dzięki zdobytemu doświadczeniu wesprę innych ludzi w dążeniu do prawidłowej masy ciała.

Ponadto obszar moich zainteresowań obejmuje również żywienie w chorobach przewodu pokarmowego oraz w chorobach nowotworowych. Swoją pracę licencjacką poświęciłam dietoterapii nieswoistych chorób zapalnych jelit (choroba Leśniowskiego-Crohna oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego), a pracę magisterską – zespołowi jelita drażliwego (IBS).

W wolnym czasie biorę udział w szkoleniach i konferencjach prowadzonych przez najlepszych specjalistów w Polsce zajmujących się żywieniem w różnych jednostkach chorobowych, aby poszerzać i odświeżać wiedzę zdobytą w toku studiów. Dodatkowo interesuję się zagadnieniami związanymi z psychodietetyką i staram się wprowadzać te elementy do współpracy ze swoimi pacjentami, by jeszcze łatwiej było im wprowadzić zmiany stylu życia i zrozumieć ich sens.

Zapraszam do współpracy!

mgr Joanna Sosnal